Plaza İnsanlarının Tipik Özellikleri

Plaza Dili

Kimi zaman yerden yere vurulan, kimi zaman göklere sığdırılamayan plaza insanlarını bir de bizden dinleyin istedik. “Plaza Hayatı” kategorimizde plaza insanlarının sorunlarından plaza yaşamına, plaza günceleri ve plaza dili gibi pek çok eğlenceli bilgiyi bulabileceksiniz. Bu konudaki ilk yazımız ise birçoğunuzun yakından tanıdığı plaza insanlarının tipik özellikleri. Bunlardan biri siz ya da yan masanızdaki iş arkadaşınız olabilir. 🙂

Her Kapıda Manyetik Kartlarını Okutmaktan Yılmaları

Evet yılmışlardır çünkü bu insanlar departmanlarına ulaşana kadar pek çok turnikeden, manyetik kart göstermek zorunlu olan kapıdan, zarttan zurttan ve X-Ray cihazından geçmek zorundadırlar.

Sabahları “Kahve içmeden uyanamamaları”

Plaza Dili Plaza İnsanı

“Kahve içmeden uyanıyamoyorom.” repliği %1500 plaza insanlarından türemiştir. Ne hikmetse bu insanlar Starbucks yolunu arşınlamadan ofisin yolunu bulamazlar.

Plaza Kızlarının Aslında Birer Çeşme Başı Güzelleri Olmaları

Türk filmlerinde gördüğümüz çeşme kuyrukları plazalarda hala yaşatılmaktadır. Plaza güzellerinin adeta çeşme güzeline dönüştüğü bu anlarda fonda hep Ferdi Tayfur ağabeyimiz çalmaktadır.

Masalarında Muhakkak Diyet Krakerler Bulundurmaları

Plaza Dili Plaza Hayatı

Öğle yemeğinde pizzaları, hamburgerleri, makarnaları götüren plaza kızlarımız öğleden sonra birden diyete başlama kararı alırlar ve akşama kadar diyet krakerlere abanırlar. Ertesi gün de pizza yanında diyet kolayla bu rejime devam eder.

Birlikte Yemeğe Çıkılan İnsanları Genellikle Sevmemeleri

Evet, bu da 100 plaza insanının 70’inde bulunan bir özellik. Bazen mecburiyetten, bazen denk gelmişlikten bazen de sırf vakit öldürmek için genellellikle aslında pek de haz etmedikleri tiplerle yemek yerler.

Masalarda ve Mantar Panolarda Hiç Bakılmayan, Hatta Unutulmuş Fotoğraflar Bulundurmaları.

“Bakın işte benim şöyle eğlenceli yaşamım var, böyle sosyalim, şöyle aktifim.” fotoğraflarıdır onlar. Aslında bir kere bile yüzüne bakılmaz hiç birinin.

Güneye Yerleşme Hayalleri

Özellikle 5-10 senesini dolduran plaza insanının güneye yerleşme isteği git gide artmaya başlar. Ancak ne güneye yerleşebilir ne de organik tarımla ilgilenebilirler.

Ve Tabi ki Plaza Dilleri

Plaza kabilesinin kendi arasında oluşturduğu plaza dili yine yalnız bu kabile üyeleri anlayabilmektedir. Efendime söyleyim; “toplantı set etmekten, konuşulan konuyu challange etmeye; bir konuyu must olarak görmekten, deadline belirlemeye” kadar pek çok terim bu kabilenin ürünüdür.

Yazar: Tuğçe Arpacı

Her insanın sevdiği işi yapması gerektiğini düşündüğüm için, kendime de bol okumalı, bol yazmalı Gazetecilik mesleğini seçtim. Çünkü, 9 yaşımdan beri elime kalemi aldığımda kendimi sonsuz bir özgürlüğün, mutluluğun ve umutluluğun içinde hissediyorum. Konuşmayı, dinlemeyi, okumayı ve gözlem yapmayı çok seviyorum ki tüm bunlar, yazdıklarımın kaynağını oluşturuyor. Tebessüm etmeye, biraz da eğlenmeye hazır olun!

“Plaza İnsanlarının Tipik Özellikleri” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir